Presne si pamätám deň, kedy som po prvýkrát zatúžil pomáhať ľuďom. Bolo to pred niekoľkými rokmi, kedy ma celiakia (ktorú mám od narodenia) a obrovské bolesti chrbta v krížovej oblasti dostali do štádia, kedy som už naozaj nevedel čo ďalej.

S veľkými bolesťami som ležal na posteli a prosil Boha nech mi už konečne pomôže. Pomohol, ale nie tak ako som si to predstavoval ja.

Moja manželka (vtedy ešte len priateľka) mi sprostredkovala stretnutie s jedným lekárom z Liptova, ktorý mi ukázal úplne odlišný pohľad na ochorenia  ako som bol zvyknutý. Vysvetlil mi, že každé ochorenie je príčinou toho, ako „ja“ reagujem a prežívam všetky situácie, ktoré mi prináša život. Chvíľu mi trvalo, kým som pochopil túto pre mňa dnes už životnú pravdu, ale postupne, ako ubiehal čas a ja som sčasti zmenil svoje chovanie voči okoliu k lepšiemu, bolesti ustúpili.

Zdravotný stav sa mi zlepšil natoľko, že dnes nemám s chrbticou  takmer žiadne problémy a celiakia je veľmi utlmená. To všetko, čo ma vtedy naučil bol odrazový mostík k tomu, aby som sa začal o tieto telesné ochorenia a Duchovné pravdy viac zaujímať aj ja sám a rozvinul ich do dnešnej podoby. Zo všetkých tých získaných poznaní a skúseností by som vám rád niečo odovzdal a v láske k blížnemu pomohol.

Miloš Švihorík